girişimcilik

Girişimcilere Altın Değerinde Tavsiyeler

 

Sizlere doğru yolları gösterecek, farkındalığınızı genişletecek doğru mentorlara sahip olmak hayatta inanılmaz değerlidir.

İnsanlar farkında olmasalar da hayatta elde ettikleri sonuçlar, tüm düşünceleri aslında başkalarının tavsiyelerinden gelmektedir.

Bu nedenle bu içerikte girişimcilere altın değerinde tavsiyeler vereceğim ki başarı şansınız bir hayli artsın.

1. Büyük Harekete Geçin

Richard Branson, Elon Musk gibi girişimciler her zaman korkularına, endişelerine rağmen büyük harekete geçerler. Rahat bölgelerinin dışına kendilerini zorlarlar, sürekli standartlarını yükseltirler.

2. Hesaplanmış Risk Alın

Risk alma durumunda yapabileceğiniz en kötü iki durum ya hiç risk almamaktır ki bu alabileceğiniz en büyük risktir ya da hiç düşünmeden körü körüne atlamaktır.

Akıllı girişimciler, başarılı iş insanları her zaman detaylı düşünülmüş risk alırlar, şartları değerlendirirler ve o doğrultuda harekete geçerler.

3. Kendinize İnanın

Henry Ford’un da söylediği gibi “başaracağım ya da başaramayacağım diyorsanız her türlü haklısınız.”

İnanç olmadan hiçbir başarı gerçekleştirilemez. İnsanların çoğu harekete geçmezler çünkü başarıcaklarına inançları yoktur. İnanç olmadan büyük harekete geçemezsiniz.

Bu nedenle kendinize inanın, başarabilirsiniz. Hayatta her şey mümkün.

4. İnsanların Sevdiği, İstediği Şeyler Yapın

İnsanların istemediği, sevmediği bir ürün veya hizmet yapmak, pazarlamak hiçbir zaman işe yaramaz. Piyasa sizi umursamadığın da yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.

5. Büyük Düşünün

İnsanların en büyük problemlerinden biri büyük düşünmemeleri, büyük bir vizyonları olmamalarıdır.

Hayatta memnun olduğunuz konum, miktar neyse onu alırsınız. Ne fazla ne az. Büyük bir vizyonunuz varsa sürekli standartlarınızı yükseltir, daha fazla potansiyelinizi kullanırsınız, daha fazla düşünürsünüz.

6. Harika İnsanlarla Çalışın

Girişimcilikteki en büyük sırlardan biri sizden daha yetenekli, akıllı, pozitif insanlarla etrafınızı çevrelemektir.

Tek başınıza hiçbir şey yapamazsınız. Tek başınıza hayatta büyük başarılar elde edemezsiniz. Tüm büyük başarılar elde eden insanların arkasında olağanüstü insanlar vardır.

7. Hayata Geçirin

Dünya hayata geçirilmemiş fikirlerle, hayallerle dolu. Fakat bu fikirleri, düşünce ve hayalleri gerçekleştiren, başarıyla uygulamaya koyacak cesarete sahip olan insanların sayısı çok az.

8. Zamanınızı Boşa Harcamayın

Hayatta zamanımız sınırlı. Hayatta geriye alamayacağınız en değerli şey zamandır. Bu nedenle zamanınızı boşa harcamayın her anınızı iyi değerlendirin.

9. Hatalardan Öğrenin

Hata yapmamaya çalışmak en büyük hatadır. İnsan beyni hatalardan, deneme ve yanılmalardan öğrenir.

Yapabileceğiniz daha da akıllıca şey, yalnızca kendi hatalarınızdan değil diğer başarılı insanların hatalarından da öğrenmektir. Zamanı kısaltmaktır.

10. Müşterilerinizi Anlayın

Hedef kitlenizi iyi anlamak ve onlara odaklanmak en önemli şeylerden biridir. Unutmayın insanlar sizleri başarılı yapıyor ve eğer onların istediklerini onlara vermezseniz onlar da size istediklerinizi vermezler.

11. Aşırı Harcamalardan Kaçının

İnsanlar hemen hayallerindeki şirketi kurmak, hemen en tepeye yükselmek ister bu nedenle gereksiz harcamalar yaparlar ve bu onları büyük sıkıntıya sokar.

Başlangıçta çok fazla seçeneğiniz olmadığı için yalın kalmak ve gereksiz giderlerden kaçınmak hayat kurtarır.

Şirketleri batıran şey paralarının tükenmesidir bunu unutmayın.

Her zaman nakit akışınıza, elinizdeki nakte dikkat edin.

12. Başarısızlık Son Değildir

İnsanların büyük başarılar elde edememesinin sebebi başarısızlıktan korkmalarıdır. Fakat başarısızlık yaşamayan hiçbir başarılı kişi yoktur.

Başarılı insanlar insanların denemediğinden daha çok başarısız olmuşlardır. Başarısızlık yolculuğun bir parçasıdır. Süreçtir.

Başarı ve başarısızlık gece gündüz gibidir. Birbirlerinden ayrılamazlar.

13. Kararlı Olun

Hayalleriniz, vizyonunuz doğrultusunda araç değiştirebilir, farklı yollar deneyebilirsiniz fakat asla nihai hayalinizden, vizyonunuzdan vazgeçmeyin.

Kararlı olun. Kararlılık tüm başarılı insanların özüdür. Olay başarısız olmamak değil başarısızlıklar geldiğinde ilerlemeye devam etmektir.

14. Yaptığınız İşi Anlayın

Girişimcilikte yapabileceğiniz en zor şeylerden biri anlamadığınız endüstrilerde, alanlarda başarılı olmaya çalışmaktır.

İşi sizden daha iyi anlayan, bilen kişiler her seferinde sizi alt edecektir.

15. Daha Fazla Değer Ulaştırın

Girişimcilikte başarılı olmak için yapmak zorunda olduğunuz şey her zaman diğer herkesten daha fazla hedef kitlenize değer ulaştırmak, hayatlarını daha iyi yapmak olmalıdır.

Sizi seven, olağanüstü deneyim yaşayan yeterli miktarda müşterileriniz varsa başarısız olma olasılığınız çok düşüktür.

Daha fazla değer alan, güzel bir deneyim yaşayan insanlara para ödemek zorunda değilsiniz ve sürekli sizin hakkınızda herkese reklam yaparlar.

Benzer Bağlantılar

Girişimcilere işlerini başarıya ulaştıracak 10 tavsiye

Girişimcilere ve girişimci adaylarına 10 öneri

Başarılı girişimcilerden yeni girişimcilere öneriler

NOT: Değerli yorumlarınızı paylaşmayı unutmayın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir