girişimcilik

Girişimcilik Kitapları: Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett’in her zaman söylediği gibi: “Ne kadar çok öğrenirseniz o kadar çok kazanırsınız.”

Günümüz eğitim sistemi bizlere gerçek hayatta işe yarayan pek bir şeyler öğretmese de başarı yakalamış, daha önce o yollardan geçmiş tecrübeli insanların bilgi ve birikimleri çoğu zaman altın değerindedir.

Bu değerli birikimleri elde etmenin en iyi yolu ise kitaplardır.

Bu içerikte girişimcilerin mutlaka okuması gereken kitaplar nelerdir, en iyi girişimcilik kitapları hangileridir bunlara göz atacağız.

 

Düşün ve Zengin Ol – Napoleon Hill

Satın Al

Dünyanın en çok okunan kitaplarından biri olan, belkide milyonlarca insanın hayatını değiştiren bu kitap başarı prensiplerini olağanüstü hikayelerle sizlere veriyor.

“Napoleon Hill, Düşün ve Zengin Ol’u 1937’de Henry Ford, Thomas Edison gibi birçok tanınmış ismin de bulunduğu çok başarılı 500 insan üzerinde yaptığı 25 yıllık bir araştırmanın sonucunda yazmıştır. Bu kitapta yer alan 13 adımlık formül ile başarıya giden yolda sırrı kullanmakta ustalaşacaksınız. Bir kez okumak kesinlikle yetmez!…”

 

 

Elon Musk Tesla, SpaceX ve Muhteşem Geleceğin Peşinde

Satın Al

Elon Musk günümüzün en popüler girişimcilerinden biri ve bu kitap onun bu sıradışı başarıları nasıl elde ettiğine dair prensipleri ve dersleri sizlere sunuyor. Bu nedenle “Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar” listesinde yer almayı hak ediyor.

“Bu kitap; 1971 doğumlu genç bir girişimcinin şirketleri ile dünyadaki otomotiv, uzay-havacılık ve enerji sektörlerindeki yerleşik düzene meydan okumasının sıra dışı hikâyesidir.”

 

 

Kendi Kendine MBA – Josh Kaufman

Satın Al

Bu Kitabı Okuyun Paranız Da Zamanınız Da Size Kalsın!

Harvard ve Stanford gibi seçkin okullar bile, çağımızın gereksinimlerini karşılamayan, güncelliğini yitirmiş PowerPoint sunumları ile gereksiz finansal modelleri öğretmekten ileri gidemezken, Kaufman, size bir işin gerçekten nasıl yürüdüğünü gösteriyor.

Bu kitapta başarılı olmak için bilmeniz gereken üretim, satış ve pazarlamanın temel prensipleri ile insan psikolojisi, takım çalışması ve sistem yaratmanın en ince ayrıntılarını bulacaksınız.”

 

Mor İnek – Seth Godin

Satın Al

Seth Godin günümüzün pazarlama dahilerinden biridir. Mor İnek kitabında farklı ve ilginç olmanın insanların dikkatlerini çekmekte neden çok önemli olduğunu anlatıyor.

“Seth Godin başarının anahtarının göze çarpmak için farklı bir yol bulmak olduğunu söylüyor –tek renk ineklerin arasında mor bir inek olmak. Godin’in kendisi de belki de bu teorinin nasıl işe yaradığının en iyi örneği.” – Forbes.com

 

Orijinaller – Adam Grant

Satın Al

Günümüzde orijinal dediğimiz dev firmalar nasıl bu hale gelmiş hiç düşündünüz mü?

Adam Grant bunun cevabını harika bir şekilde bu kitapa veriyor. Orijinal olmanın sırlarını ve orijinal dediğimiz firmaların aslında o kadar da orijinal olmadıklarını anlatıyor.

“Adam Grant, Orijinaller’de de en iyi bildiği şeyi yapıyor: Meseleleri düşünmediğiniz boyutlarıyla ele alıp, algınızı genişletip, çözümlere hiç ummadığınız yollardan varmanızı sağlıyor. Dünyayı olumlu yönde değiştirebilmek için ilişkilerinizi bozmadan, yerleşik olanla mücadeleyi, geleneksel bakış açılarına karşı durmayı ve bunları dâhiyane dokunuşlarla nasıl çözebileceğinizin ipuçlarını gösteriyor.”

 

Rakibini Yere Ser – Gary Vaynerchuk

Satın Al

  Sosyal Medya Guru’su Gary Vaynerchuk bu kitabında Sosyal Medya nasıl en iyi şekilde kullanılır, nasıl Sosyal Medya aracılığıyla büyük bir marka oluşturulur tüm bunların sırlarını açıklıyor.

Özellikle Sosyal Medya’ya ilgi duyuyorsanız mutlaka kaçırmamanız gereken bir kitap.

 

 

Dost Kazanma ve İnsanları Etkileme Sanatı – Dale Carnegie

Satın Al

Zamanın eskitemediği insan ilişki becerilerinde daha iyisi henüz yazılmayan bu muhteşem kitap sizlere insan ilişkileriyle alakalı asla unutmayacağınız tüm prensipleri veriyor.

“Bu kitapta yer alan, geçerliliği zaman içinde kanıtlanmış öğütler, elli yıldır milyonlarca insan tarafından okundu, on binlerce ünlü insanı hem iş hem de özel yaşamlarında başarı merdiveninin zirvesine taşıdı.”

 

 

Dansla İşe Gitmek – Carol Loomis

Satın Al

“Fortune 1966 yılında ilk kez Warren Buffett’tan söz ettiğinde Berkshire hissesi 22 dolar civarındaydı. 2013 Aralık ayı sonunda bir adet A grubu Berkshire hissesinin değeri 176.900 dolar.Bu kitap Warren Buffett’ın kariyerindeki 46 yıla ışık tutuyor. Kitabın son yazısı, üç yatırım türünü ve onun hangisini tercih ettiğini anlatıyor.

Bu seçiminin sürpriz bir yanı yok, ama kitabı bitirdiğinizde Buffett’ın yatırım tavsiyelerden bir doz daha almak hiç fena olmayabilir.”

 

Sıfırdan Bire – Peter Thiel

Satın Al

“Facebook, Microsoft, Paypal, Instagram, Twitter, Linkedin, Whatsapp gibi bir startup fikriniz var ama bunu nasıl hayata geçireceğinizi bilmiyor musunuz?

PayPal’ın kurucu ortaklarından ve Facebook’un yatırımcılarından biri olan girişimci Peter Thiel bu sorunun cevabını görmüş olduğunuz kitapta veriyor.”

 

 

 

Benzer Bağlantılar

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken 8 Kitap

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken 9 Kitap

Girişimcilerin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

NOT: Sizin favoriniz hangisi? Yorumlarınızı eksik etmeyin 🙂

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir