başarı

Hayatınızı Değiştirmenin Bir Numaralı Yolu

İlgili resim

 

Hayatınızı kökünden değiştirmek aslında çok karışık, anlaşılmaz, sizden saklanılan bir sır değildir. Hayatınızı değiştirmenin yolu çok basittir.

Hepimiz doğduğumuz çevrenin ürünüyüz. Konuştuğumuz dil, inançlarımız, düşüncelerimiz, hareketlerimiz ve diğer her şey doğduğumuz çevre tarafından belirlenir. Sosyal bir varlık olan insanın çevreye ayak uydurma yeteneği bizleri bugünlere kadar getirmiştir.

Farkında olmadan çevremizden, en çok takıldığımız insanlardan tüm verileri kendimize yükleriz. Alışkanlıkları bizim alışkanlıklarımız, standartları bizim standartlarımız olur. Farkında olmadan tüm hareketlerini, tüm alışkanlıklarını kendimizde görürüz. Bu güce karşı koymak çok zordur.

Çevreniz, en çok dinlediğiniz insanlar, en çok vakit geçirdiğiniz insanlar hayatınızı etkileyen bir numaralı faktördür. Çevrenizdeki insanları kontrol edemezsiniz fakat çevrenizdeki insanları seçebilirsiniz.

Potansiyeliniz ne olursa olsun kötü çevre sizleri kötü sonuçlara iter, iyi çevreyse sizleri iyi sonuçlara yönlendirir. Tanıdığınız insanlar, en çok vakit geçirdiğiniz kişiler sizlere hem zihinsel yönden olduğu gibi maddi yönden de destek çıkar. Sizlere ulaşamayacağınız kapılar açar, kendiniz oluşturamayacağınız fırsatlar oluştururlar. Sizleri her anlamda yukarıya taşırlar.

Eğer milyoner olmak istiyorsanız etrafınızı milyonerlerle çevirin, eğer milyarder olmak istiyorsanız etrafınızı milyarderlerle çevirin. Hayatta yükselmek, hayatınızı değiştirmek istiyorsanız etrafınızı sizden daha başarılı, daha iyi insanlarla çevirin.

Yalnızca vakit geçirdiğiniz insanlar değil zihninize giren medya, veride çevresel koşullara dahildir. Negatif medya, TV, negatif insanların yorumları vb. şeyler ile zihninizi zehirlemek yerine pozitif, başarılı, doğru insanları dinleyin, onların kitaplarını okuyun. Zihninize ne girerse kim olduğunuzu değiştirir.

Çevrenizdeki insanları değiştirmenin en iyi yolu ise gittiğiniz yerleri, en çok takıldığınız mekanları değiştirmektir. Başarılı, kaliteli insanların gittikleri yerlere gidin, rahat bölgenizi zorlayın. Sürekli kontak listenizi genişletin.

Çevrenizi değiştirmeden hayatınızı değiştirmek, istediğiniz hayatı yaşamak imkansıza yakındır. Eğer tüm hayatınızı kısa sürede değiştirmek istiyorsanız yalnızca çevrenizi değiştirin ve her şeyin hızla değiştiğini kendiniz görün.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir