girişimcilik

En İyi İnternetten Para Kazanma Yöntemi (Detaylı Anlatım)

 

İnternetten para kazanma fikri belkide birçok insanın aklına gelen, kazanmak istediği para kazanma yöntemlerinden biridir.

İnsanların belkide en çok merak ettiği şey, Google’a en çok sordukları sorulardan biri internetten nasıl para kazanılır sorusudur.

İnternette bu konuyla alakalı tonlarca yöntem anlatılır fakat çoğu nasıl yapılacağını kendide bilmez. Sadece kopyala-yapıştır içeriklerdir.

İnternetten para kazanma yolları çoktur fakat hepsinin kendine göre artıları ve eksileri de vardır.

İnternetten para kazanma fikri güzel ve çekici bir fikirdir çünkü yapıldığında sizlere pasif gelir üretecektir.

Eğer internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız, internetten nasıl para kazanılır merak ediyorsanız bu içerikte sizlere internetten para kazanmanın en iyi yollarından birinin detaylarını vereceğim hazır olun.

İnternetten Para Kazanma Aşamaları

1. Niş / Piyasa Seçimi

İnternetten para kazanmanın ilk yolu hizmet edeceğiniz piyasayı seçmektir. Pazarlamanın altın kurallarından birisi de herkese pazarlama yapmamak olacaktır.

Odaklandığınız bir hedef kitleniz olursa onlara satabileceğiniz hizmet ve ürünleri ona göre seçebilirsiniz.

Bu nedenle bir piyasa seçin özellikle de bilginiz olduğu, anladığınız piyasalar seçmeye özen gösterin.

Örneğin Moda, Yemek, Spor, Sağlıklı Yaşam ve ya benim bu internet sitesinde yaptığım gibi Girişimcilik üzerine seçebilirsiniz.

Piyasa seçerken dikkat etmeniz gereken bir şeyde büyüklüğü olacaktır. Küçük piyasalar seçmemeye özen gösterin ki çünkü bu aylık trafiğinizi, büyüme potansiyelinizi belirleyecektir.

Bunun için Google Trendleri araç olarak kullanabilirsiniz.

2. İnternet Sitesinin Kurulumu

Evet kendinize bir piyasa seçtiniz, güzel.

Şimdi internet sitesini kurmaya başlayabilirsiniz. İnternet sitesini kurmak için aslında öyle çok bir programlama bilgisi gerekmiyor. Hatta hiç gerekmiyor.

WordPress bunun için harika bir platform.

WordPress için dikkat etmeniz gereken şey WordPress.com hazır sitesi değil, WordPress.org olan kendi hostinginizi sağladığınız sürümünü kullanmak gerekeceğidir.

WordPress.org daha profesyonel ve özgür çalışabileceğiniz bir platformdur.

Sitenizi kurarken önce bir domain ismi seçmeniz gerekir. Bunu seçerken eğer şahsi siteniz olmayacaksa sitenizin içeriğiyle uyumlu bir isim seçtiğinizden emin olun.

Domain isminizi buradan uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Domain isminizi aldıktan sonra birde sitenizin dosyalarını barındıracağınız birde hosting satın almanız gerekir. Uygun hosting paketlerine yine buradan bakabilirsiniz.

Hosting paketinizi de aldıktan sonra panelinizden WordPress kurulumunu tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulumu tamamladıktan sonra sitenize girip istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Eğer detaylı bilgi istiyorsanız Youtube’da ki detaylı anlatımlara göz atabilirsiniz.

WordPress kurulumu kafanızı karıştırıyorsa bu konuda uzmanlardan destek isteyebilirsiniz.

Bu konu her şeyde olduğu gibi yaparak, deneme-yanılma yoluyla öğrenebileceğiniz bir şeydir.

3. İçerik Üretmek

İnternetten para kazanmak için sitenize trafik almak zorundasınız bunun için de en iyi yol içerik üreterek Google’dan trafik almaktır.

Haftada 1 veya 2 kere sitenizde seçtiğiniz piyasa ile alakalı yazılar yazabilirsiniz. (Şu an okuduğunuz yazı gibi)

Burada dikkat etmeniz gereken SEO yapmaya özen göstermektir. SEO Arama Motoru Optimizasyonudur. Bu Google’da ilk sayfalarda gözüküp çokça trafik almanıza yol açacaktır. Bu da para kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

SEO nasıl yapılır, sırları nelerdir buraya göz atabilirsiniz.

İçerik yazarken konunuz hakkında Google’dan araştırma yaparak veya benzer sitelerden inceleyerek insanların en çok aradığı, okuduğu konularda içerik yazmaya özen gösterin.

İçerik yazmak ve sitenize trafik almak sabır işidir. Bunu asla unutmayın. Biranda, bir iki haftada veya bir iki ayda çokça para kazanacağınızı, milyonlarca hit alacağınızı düşünmek büyük bir hatadır.

İnternetten para kazanmak normal herhangi bir girişimcilik işinde olduğu gibi sabır ve çalışma isteyen bir konudur.

İçeriklerinizi yazdıkça üzerinde ustalaşacak ve daha iyi olacaksınız. Sitenizin trafiğide zamanla artacaktır.

İçeriklerinizi sosyal medyada paylaşarak da trafik alabilirsiniz. Bu aynı zamanda Google sıralamalarınızı da iyileştirecektir. İnsanlar içeriklerinizi paylaştıkça markanız büyüyecektir.

4. Para Kazanma

Siteden para kazanmanın ilk yolu tabi ki Google reklamlarıdır. Adsense başvurup kabul edildiğinizde sitenize Adsense hesabınızda üreteceğiniz kodu sitenize yapıştırarak sitenizi para kazanabilir hale getirebilirsiniz.

İkinci ve en karlı yolsa tabi ki Satış Ortaklığıdır.

Sitenizde firmaların ürünlerinin reklamını yaparak sizden dolayı yapılan her satıştan iyi paralar kazanabilirsiniz. Bazı firmalar %5 bazıları %20’ye kadar sizlere satışlardan pay verir.

Bu alanda Reklam Action öneririm.

Satış Ortaklığında dikkat etmeniz gereken şey yine sitenizin içeriğiyle uyumlu, alakalı ürün ve hizmetler satmanız olacağıdır.

Örneğin Moda siteniz varsa kıyafet veya ayakkabı markalarının ürünlerinin reklamını sitenizde yayınlarsanız satış yüzdeniz artacaktır. Çünkü doğru hedef kitleye hizmet etmiş olursunuz.

Bu şekilde satış ortaklıkları sizlere önemli miktarda gelir üretecektir.

İşte aslında bu kadar basit.

Tabi internetten para kazanmak kolay değil. Bu yol hızlı zengin olma yöntemi de değil. Bir hayli çalışma, disiplin ve sabır gerektirir. Eğer bu özellikler sizde varsa tabi ki denemenizde fayda var.

Zaman içinde siteniz trafik aldıkça hem reklamlardan hem de yönlendirdiğiniz satışlardan kazandığınız para miktarı artacaktır. Ayda çok ciddi gelirler elde etmek bu şekilde mümkün.

Bu sayede istediğiniz pasif gelirleri üretebilirsiniz ve internetten para kazanma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Bağlantılar

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak İçin Yollar

NOT: Değerli yorum ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir