başarı

Hayatta Nasıl Sürekli Yükselip Büyük Başarılar Elde Edersiniz?

 

Çoğu insan hayatlarında bir şeyler yapmak, büyük başarılar elde etmek ister fakat çok azı bunları gerçekleştirir. İnsanların çoğunu dikkatle izlediğinizde bunun neden böyle olduğunu anlarsınız.

Hayatın kanunu basittir. Her şey sürekli gelişir, değişir. Eğer siz tüm bu harekete rağmen durağan bir şekilde duruyorsanız, rahat bölgenizden çıkmıyorsanız geriye gittiğiniz anlamına gelir.

Hayatta istedikleri yerlere gelememiş insanlar çoğu zaman rahat bölgelerini zorlamamış, korkularının ve alışkanlıklarının esiri olmuşlardır. Hayatınızda rahat olmayı, rahat bölgenizi seçer büyüme ve gelişme kat etmezseniz kesinlikle geride kalan olursunuz.

Büyük başarılar elde etmiş insanları incelerseniz sürekli kendilerini geliştirdiklerini, okuduklarını, çeşitli akıl hocalarına sahip olduklarını görürsünüz.  Sürekli yeni şeyler denediklerini, rahat bölgelerinin ötesine ilerlediklerini, her zaman harekete geçtiklerini görürsünüz. Çünkü kendinizi geliştirdiğinizde, aklınıza doğru bilgileri koyduğunuzda, etrafınızı başarılı insanlarla çevrelediğinizde sizde tüm bunların ürünü haline gelirsiniz. İnsan sürekli neye mağruz kalırsa o olur.

Etrafınızdaki insanlar, zihninize koyduğunuz her şey size yapışır. Ya pozitif anlamda ya da negatif anlamda.

Sürekli büyümek, gelişmek, rahat bölgenizin dışına çıkmak, yeni şeyler denemek sizi diğer insanlardan ayıracaktır. Bunu yapanlar her zaman hayatta istikrarla yükselirler, büyük başarılar elde ederler. Yapmayanlar ise dış bir kuvvet olmadıkça değişime uğramazlar. Hayatları boyunca rahat bölgelerinin mahkumu olurlar, aynı hayatta sıkışırlar.

İnsanlar başarısızlıktan, denemekten korktukları için bilinmeyen sulara ilerlemezler. Rahat bölgelerinin dışına çıkamazlar. Fakat gerçek mucizeler orada gerçekleşir. Hayatta arzuladığınız her şey rahat bölgenizin dışındadır. Bir düşünün hali hazırda yaptığınız şeyleri yaparak daha önce sahip olmadığınız şeylere sahip olamazsınız.

Başarı ve de başarısızlık birer olay değil alışkanlıktır. Kim olduğunuzdur. Başarı benliğine sahip olanlar başarılı olmanın yolunu bulur aynı zamanda başarısızlık benliğine sahip olanlar da başarısız olmanın yolunu bulurlar.

Her zaman, durmak bilmeyen bir öğrenme ve gelişme, sürekli ilerleme zihniyetine sahip olmak sizlerin hayatını kökünden değiştirecek, başka pencerelerden bakmanıza, fırsatları görmenize, standartlarınızı yükseltmenize olanak sağlayacak bir numaralı etkendir.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir