başarı

Nasıl Motive Olunur? (Her Şeyi Değiştirecek Bakış Açısı)

 

İnsanlar istedikleri şeyleri başarmak için motive olmaları gerektiklerini düşünürler bu nedenle motivasyon konuşmaları vb. videolar, konuşmalar dinlerler.

Hazır ve coşkulu, enerjik hissetmeye çalışırlar. Fakat tüm bunlar uzun vadede işe yaramaz.

Bu nedenle bu içerikte sizlere gerçekten nasıl motive olunur, kalıcı bir şekilde her gün ihtiyacınız olan enerjiyi nasıl bulursunuz bunun sırrını vereceğim.

Bilimsel anlamda kanıtlanmıştır ki insan olarak iki şekilde motive oluruz.

Ya elde edeceğimiz kazanımların bizlere vereceği iyi duygu ile ya da gerçekleştirme imkanımız varken gerçekleştiremeyeceğimiz tüm şeylerin bize vereceği acı ve pişmanlığı ile.

İnsanlar hep birinci şekilde motive olmaya çalışsalar da en güçlü insan dürtüsü acıdan, felaketten kaçınmadır. Beynimiz bu şekilde bağlanmıştır. İnsan neslini bugünlere kadar geitren, hayatta kalma dürtüsü budur.

Bu nedenle nasıl motive olunur sorusunun cevabı basittir.

Bilmelisiniz ki şu an yaşadığımız hayatı bir kere yaşayacağız ve zaman hızla akıp geçiyor. Geçen zamanlarınızı bir daha geri alamayacaksınız.

Zamanınız en değerli varlığınız. Sadece bunun bilincinde olmak bile değerli zamanınızı boş yere harcamamanız gerektiği konusunda motivasyon verecektir.

Hayatta yapmak istediklerimiz, hedeflerimiz ve de şahsi potansiyelimiz çok çok fazla fakat zaman çok çok sınırlı. Hayatta ki en kötü duygulardan birisi ise pişmanlıktır.

Yapabileceğiniz, gerçekleştirebileceğiniz onca şey varken yapamamaktır. Özellikle artık her şey için çok geç olduğunda geriye dönüp baktığınızda pişmanlık size büyük acı verir ve bu duygudan kurtulmak zordur.

Yapabileceğiniz onca şey, ulaşabileceğiniz onca potansiyeliniz varken ulaşamama korkusu, tüm bu pişmanlıkları yaşama ve size verilen bu değerli hayatı, tüm değerli zamanınızı boşa harcama fikri sizi her şeyden daha çok motive edecektir. Size aciliyet hissi ve farklı bir güç aşılayacaktır.

Sabah kalktığınızda veya akşam başınızı yastığa koyduğunuzda kendinizi gelecekte pişmanlık içinde hayal ettiğinizde, onca potansiyelinize rağmen gerçekleştiremediğiniz onca şeyi hayal ettiğinizde, yanlış insanlarla ve ya yanlış şeylerle boşuna harcadığınız onca zamanı düşündüğünüzde daha önce hiç kendinizde görmediğiniz bir enerji hissedeceksinizdir.

Bu enerji size zamanınızı çok daha iyi kullanmanızda, daha çok harekete geçmenizde yardımcı olacak ve tüm hayata olan bakış açınızı kökünden değiştirecektir.

NOT: Değerli yorum ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir