başarı

Nasıl Zengin Olunur? (Gerçekten Zengin Olmanın Yolları)

 

Zenginlik göreceli bir konu olmasına rağmen günümüzde zenginlik deyince akla hemen çok fazla paraya sahip olmak gelir.

Hayatta iyi bir yaşam sürmek istiyorsanız tabi ki para bu konuda büyük bir önem taşır.

Tabi ki paradan daha da önemli şeyler vardır sağlık, aile vb. gibi. Fakat şu da bir gerçek ki para olmadan da gerçek anlamda istediğiniz huzura günümüz dünyasında kavuşmanız imkansıza yakındır.

Nasıl zengin olunur, gerçekten nasıl zengin olabilirim gibi sorular bir çok zaman insanların aklına gelmiştir.

Bu nedenle eğer gerçekten nasıl zengin olunur, zengin olmanın yolları nelerdir bilmek istiyorsanız, nasıl zengin olurum diye düşünüyorsanız bu içerikte size tüm bunların cevaplarını en ince detayına kadar vereceğim. Tekrar tekrar okumanızda fayda var.

Öncelikle şunu kesinlikle bilmelisiniz ki zenginlik ve fakirlik tamamen birer alışkanlıktır.

Neden mi? Cevabı çok basit.

Kaç tane Milli Piyango talihlileri veya akrabalarından yüklü miktarda servet kalan kişiler kısa sürede eski hayatlarına döndüler bir bilseniz şaşırırsınız. İnternet bu hikayelerle dolu.

Aynı zamanda zengin, bir yerlere gelmiş iken iflas edip fakat kısa sürede eski konumlarına gelmenin yolunu bulmuş çokça insan da vardır.

Zenginlik ve fakirlik bu nedenle önce olduğunuz kişide, standartınızda başlar. Para yalnızca bir ölçüdür, sonuçtur. Sizlere bu konuyla alakalı Milyoner Aklın Sırları kitabını öneririm.

Şaşırtıcı olacak fakat günümüzdeki zenginlerin %70’i kendi kendilerine sıfırdan zengin olmuşlardır. Milyarderlerin ise %62’si kendi kendilerine sıfırdan milyarder olmuşlardır. Bu rakamlar yukarıda bahsettiğim durumu gayet iyi açıklamaktadır.

Ayrıca sıfırdan zengin olmanın da mümkün olduğunu bizlere göstermektedir.

Her şeyden önce zihniniz önce zengin değilse, para, zenginlik vb. konular hakkında limitli, yanlış inançlara sahipseniz, alışkanlıklarınız zengin değilse elinizde fırsat olsa dahi fakir kalmanın bir yolunu bulursunuz.

Bu nedenle; zengin olmak istiyorsanız zenginlikle alakalı zihninizdeki limitli inançları silmekle başlamalısınız.

Çoğu zaman şu lafları duymuşuzdur.

Parayla saadet olmaz.

Çok laf yalansız çok para haramsız olmaz.

Fakirim ama gururluyum, gibi.

Böyle inançlara sahipseniz sizce zengin olmanıza izin verir misiniz? Bu mümkün değil.

Sürekli kendi kendinizi sabote edersiniz. Karşınıza çıkan fırsatları teper ve fırsatları görmenizi engellersiniz. İnsan beyni böyle çalışır.

Zenginlik bir kenara ama fakirliğin ne size ne de başkalarına bir faydası vardır.

Şunu anlamalısınız ki zenginliği yalnızca kendi elde edeceklerinizle sınırlamamalısınız. Zengin olduğunuzda yalnızca kendiniz için değil, diğer insanların hayatlarına yapabileceğiniz şeyler için de bir fırsatınız olmuş olur.

Elinizde fırsat olduğunda yardım edebileceğiniz, dokunabileceğiniz çok fazla hayat var. Zengin olduğunuzda sevdiklerinizden başlayarak birçok insan için büyük fark yaratabilirsiniz. Dünyayı daha iyi bir yer yapabilirsiniz. Zenginlik sizlere bunları sağlar. Sizlere dünyaya daha iyi bir katkı yapma fırsatı verir.

Daha yeni deneyimler yaşamanızı ve en önemlisi de özgürlük verir. Zengin olduğunuzda istediğiniz zaman istediğiniz yerde olabilir ve istediğiniz şekilde hayatınızı yaşayabilirsiniz.

Zengin olmak istiyorsanız yapacağınız şey aslında basittir: Dünyada zenginler, sıfırdan zengin olmuş olan insanlar genellikle nasıl zengin olmuş bunu öğrenmek ve onların yaptıklarını yapmaktır. Bu kadar basit.

Hayatta her şeyi kendi kendinize keşfetmeye çalışmak büyük bir hatadır.

Forbes 400 listesine bakarsanız neredeyse zenginlerin tamamının ya girişimcilikle yani kendi işlerini kurarak ya da yatırım yoluyla, bir yatırımcı olarak zengin olduklarını görürsünüz.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Bill Gates, Microsoft şirketinin kurucusudur. Amazon internet sitesini kuran girişimci Jeff Bezos 100 Milyar dolar servete sahiptir. Yine dünyanın en zengin insanlarından biri olan Warren Buffett ise yatırımcıdır. Diğer başarılı şirketlere yatırım yaparak servetini elde etmiştir.

Yatırımcı olarak tabi ki sıfırdan herkesin zengin olması zordur çünkü yatırımcı olmak için öncesinde önemli miktarda zaten paraya sahip olmak gerekir. Ayrıca yatırımcı olmak için önemli ölçüde de bilgi birikim gerekir.

Bu nedenle normal birisinin zengin olması için en iyi şansı girişimcilik, yani kendi işini kurmaktır. Sıfırdan, çok mütevazi başlayarak büyük yerlere gelen binlerce girişimci örnekleri vardır.

Girişimcilik çok çeşitli bir alandır. Girişimcilik dünyasında sayısız farklı iş fikirleri, fırsatlar vardır. Girişimci Nasıl Olunur veya Nasıl İş Fikirleri Bulunur bunlardan daha önce uzun uzun bahsetmiştim.

Zengin olmak istiyorsanız yeteneklerinizi, güçlü olduğunuz yanları da gözden geçirin. Çok iyi bir sesiniz varsa, çok iyi rol yapabiliyorsanız veya çok iyi bir aşçıysanız veya iyi bir sporcuysanız bu yeteneklerinizi servete dönüştürebilirsiniz. Bu ve benzeri alanlarda yeteneklerinize ihtiyaç duyan, talep eden insanlar sizlere çok fazla para verebilir.

Film yıldızları, sporcular vb. ünlü insanlar yeteneklerinin, güçlü yanlarının üzerine giderek, kendilerini bu alanda geliştirerek servet edinmişlerdir.

Parasal anlamda zengin olmak için birkaç değil bir hayli insanın hayatına değer katmanız gerekir. Piyasadaki değerinizi yükseltmeniz gerekir. Yalnızca büyük miktarda kitlelere hizmet ettiğinizde, değer kattığınızda aynı ölçüde bir değer almayı bekleyebilirsiniz. Bill Gates dünyanın en zengin insanıdır çünkü bir veya iki kişinin değil neredeyse herkesin hayatını daha iyi yapmış, değer katmıştır.

Anlamalısınız ki paranın ve ya ekonominin duyguları yoktur. Bilimseldir ve doğa kanunları gibi işler. Nereye gitmesi gerekiyorsa oraya gider ve para kazanmak değerle değerin değişimi olduğundan piyasaya en çok değer katanlar en çok parayı kazanır.

Yani; zengin olmak, bir hayli para kazanmak istiyorsanız bir hayli insanın ihtiyacını, problemini gidermelisiniz. Aslında bu kadar basit.

Dünyanın en büyük şirketlerini düşünün. Milyonlarca, milyarlarca insana değer katarlar, ihtiyaçlarını giderirler bu nedenle çok para kazanırlar.

Dünyanın en iyi sporcuları milyonlarca insana doğrudan veya dolaylı değer katarlar, dünyanın en yetenekli aktörleri, müzisyenleri milyonlarca insana hitap ederler.

Bu nedenle çok para kazanırlar.

Zengin olmak için zengin insanların sahip olduğu özelliklere de sahip olmalısınız. Sıfırdan zengin olmuş hemen hemen tüm insanların en büyük özelliği kendilerini geliştirmeye takıntılı olmalıdır. Kitap okumaya muazzam bir zaman ayırırlar, birçok akıl hocalarına sahiptirler.

Çünkü zihninize ne girerse, en çok kiminle vakit geçirirseniz, kimleri dinlerseniz tüm bunların bir ürünü olursunuz. Normal insanlar TV, negatif haber ve dizilerle vakit geçirirken, zengin insanlar zihinlerine doğru, pozitif bilgiler koyarlar.

Sürekli kendilerini geliştirirler.

Ünlü zengin iş adamı Warren Buffett defalarca “Ne kadar çok öğrenirseniz o kadar çok kazanırsınız” diyerek bu duruma açıklık getirmiştir.

Aynı zamanda zengin insanlar çevrelerini kendileri gibi zengin, başarılı insanlarla çevrelerler. Etraflarına, en çok vakit geçirdikleri insanlara çok dikkat ederler. Çünkü çevre insanı her şeyden çok etkileyen en önemli unsurdur.

Çevrenizdeki insanların düşünceleri, alışkanlıkları sizin olur. Bu nedenle sınırlı imkanlara sahip bir ailede doğan, o ortamda şekillenen birisi hep hayatı boyunca öyle devam eder. Farklı düşünemez. Aynı şekilde zengin ailede doğan biri o standartı hayatı boyunca korur.

Zengin olma yolunda aklınızda bulundurmanız gereken şey asla kolay, hızlı yoldan, belli bir çalışma sergilemeden zengin olmaya çalışmamaktır. İnsanların çoğu kısa yoldan zengin olmanın yollarını arar fakat öyle bir yol yoktur.

Belki şans oyunları vb. oynamanız gerekir fakat hayatınız boyunca bunun için beklemek, bunun gerçekleşmesini ummak mantıklı da değildir. Zenginlik, hayatta yükselmek bir hayli çalışma, sabır ve disiplin gerektiren bir yolculuktur. Bu nedenle çok az insan bunu başarır.

Sıfırdan zengin olmak, kendinizi değiştirmek inişli çıkışlı bir yolculuktur. Fakat tüm bunlara dikkat ederseniz ve gerçekten hayatınızda uygularsanız, harekete geçerseniz belki istediğiniz kadar “zengin” olamasanız bile hayatta istikrarla yükseldiğinizi, başladığınız noktadan çok çok daha ileri gittiğinizi mutlaka fark edeceksinizdir.

Benzer Bağlantılar

Nasıl Zengin Olurum Diye Soranlara

Günün Birinde Nasıl Zengin Olurum?

Nasıl Zengin Olurum Sorusuna Milyoner Zihniyetiyle 15 Cevap

NOT: Değerli yorum ve görüşlerinizi mutlaka aşağıya belirtin.

Paylaş

Nasıl Zengin Olunur? (Gerçekten Zengin Olmanın Yolları)” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba sitenizi tesadüfen keşfettim bilgilendirici harika makaleler buldum paylasimlarinizin devamını bekliyorum elinize emeğinize sağlık teşekkür ederim bilgi paylasiminiz için iyi günler.

  2. Çok Teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir