başarı

Çevre Hayatınızı Belirler Çevre Her Şeydir

 

İnsan dünyaya bomboş gelir ve doğduğundan itibaren trilyonlarca veriyle, bilgiyle zihni bombalanır.

Konuştuğumuz dil, inanç ve düşüncelerimiz, alışkanlıklarımız ve standartlarımız, tüm zihniyetimiz tamamen çevremiz tarafından bizlere verilir.

Bunu pek seçme şansımız yoktur. Ancak yetişkin bir birey olduğunuzda bunları değiştirme şansınız vardır fakat insanların çoğu hayatları boyunca nasıl programlandılarsa öyle devam ederler.

İnsanların hayatta başarısız veya başarılı olmaları tamamen çevreleriyle ilişkilidir.

Çevrelerindeki insanlar, mentorlar ya onları başarılara sürükler, daha iyi olmaya teşvik eder ya da yerin dibine sokar, yanlış bilgiler verir. Sizleri başarısızlığa iter.

Eğer yanlış inanç ve bilgiler sizlere verilmişse sürekli kendi kendinize başarısız olur ve bunun farkında olmazsınız.

Eğitimli, varlıklı, doğru düşünen insanların çocuklarının daha sonra aynı başarıları elde etmeleri tesadüf değil. Çünkü jenerasyon boyu aynı zihniyet, paradigma devam ediyor. Standart o.

Hayat bu anlamda gerçekten acımasız.

Onca yetenekli, zeki, muhteşem potansiyele sahip insan yanlış ülkede, yanlış coğrafyada, zor şartlarda doğdukları için kaybolup gidebiliyor.

Çevre bu nedenle hayatınıza doğrudan etki eden korkunç bir güçtür.

Bunu bir anlamda değiştirebilirsiniz tabi ki.

Zihninize giren medya ve verileri, çevrenizdeki insanları, bulunduğunuz konumu değiştirebilir daha pozitif, daha iyi olanlarla donatabilirsiniz.

TV dizileri izlemek yerine öğretici kitaplar okuyabilirsiniz. Mentorlarınızı, dinlediğiniz insanları değiştirebilirsiniz.

İşte bunu yaptığınızda hayatınız değişir. İstediğiniz kadar uğraşın çevrenizi değiştirmediğiniz sürece başarı elde edemezsiniz.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir