girişimcilik

En İyi İnternetten Para Kazanma Yöntemi (Detaylı Anlatım)

 

İnternetten para kazanma fikri belkide birçok insanın aklına gelen, kazanmak istediği para kazanma yöntemlerinden biridir.

İnsanların belkide en çok merak ettiği şey, Google’a en çok sordukları sorulardan biri internetten nasıl para kazanılır sorusudur.

Tabi ki internet bitmek bilmeyen fırsatların olduğu bir yer ve günümüzde artık her şey internette yapılıyor ve insanlar artık internette yaşıyor. Bu nedenle para ve fırsatlar internette. Bunun için internetten para kazanmayı istemek gayet doğal bir istek.

İnternette bu konuyla alakalı tonlarca yöntem anlatılır, farklı farklı fırsatlar gösterilir fakat çoğu nasıl yapılacağını kendide bilmez. Sadece kopyala-yapıştır içeriklerdir.

Bazı yöntemler işe yarayıp para kazandırabilir ama herkese uymayadabilir.

İnternetten para kazanma yolları çoktur fakat hepsinin kendine göre artıları ve eksileri de vardır.

İnternetten para kazanma fikri güzel ve çekici bir fikirdir çünkü yapıldığında sizlere pasif gelir üretecektir.

Tabi pasif gelir fikri tartışılır bir konudur çünkü belli oranda eforunuzu hala gerektirecektir. İnternetten para kazanma bir kere her şeyi kurdum şimdi para gelsin gibi fikirlerle olacak şey değildir.

Eğer internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız, internetten nasıl para kazanılır merak ediyorsanız bu içerikte sizlere internetten para kazanmanın en iyi yollarından birinin detaylarını vereceğim hazır olun.

İnternetten Para Kazanma Aşamaları

1. Niş / Piyasa Seçimi

İnternetten para kazanmanın ilk yolu hemen hemen her girişimcilik işinde olduğu gibi hizmet edeceğiniz piyasayı seçmektir. Pazarlamanın altın kurallarından birisi de herkese pazarlama yapmamak olacaktır.

Odaklandığınız bir hedef kitleniz, piyasanız olursa onlara satabileceğiniz hizmet ve ürünleri ona göre seçebilirsiniz.

Bu nedenle bir piyasa seçin özellikle de bilginiz olduğu, anladığınız piyasalar seçmeye özen gösterin.

Örneğin Moda, Yemek, Spor, Sağlıklı Yaşam ve ya benim bu internet sitesinde yaptığım gibi Girişimcilik üzerine konular seçebilirsiniz.

Piyasa seçerken dikkat etmeniz gereken bir şeyde büyüklüğü olacaktır. Küçük piyasalar seçmemeye özen gösterin ki çünkü bu aylık trafiğinizi, büyüme potansiyelinizi belirleyecektir.

Eğer küçük, insanların pek de aramadığı bir piyasa seçerseniz istediğiniz trafiği alamayacaksınız bu nedenle de para kazanmanız zorlaşacaktır.

İlk olarak seçtiğiniz piyasayı Google’da aratarak ve o sitelerin ne kadar trafik aldığına bakarak piyasanın büyüklüğüne bakabilirsiniz.

Bir sitenin ne kadar trafik aldığını öğrenmek için similarweb sitesini kullanabilirsiniz.

Bunun için Google Trendleri araç olarak da kullanabilirsiniz.

Mesela burada ben Moda ile Girişimcilik konularını kıyasladım. Gördüğünüz gibi Türkiye’de Moda çok daha yüksek hit alan, aranan, ilgi gören bir konu bu nedenle para kazanma potansiyeliniz de fazla.

Tabi piyasa ne kadar büyürse rekabette o kadar zorlu olacaktır. Bu da büyük piyasaların zorlu yanlarından biridir. Fakat çok çalışmayla ve sabrederek bunun üstesinden gelebilirsiniz.

İnternetten para kazanma işi her işte olduğu gibi çalışma ve sabır işidir bunu unutmayın.

Eğer çalışmadan, kısa yoldan zengin olma hayalleri kuruyorsanız yanlış yerdesiniz.

2. İnternet Sitesinin Kurulumu

Evet kendinize bir piyasa seçtiniz, güzel.

Şimdi internet sitesini kurmaya başlayabilirsiniz. İnternet sitesini kurmak için aslında öyle çok bir programlama bilgisi gerekmiyor. Hatta hiç gerekmiyor.

WordPress bunun için harika bir platform.

İnternette gördüğünüz çoğu site, blog WordPress ile hazırlanmıştır.

WordPress için dikkat etmeniz gereken şey WordPress.com hazır sitesi değil, WordPress.org olan kendi hostinginizi sağladığınız sürümünü kullanmak gerekeceğidir.

WordPress.org daha profesyonel ve özgür çalışabileceğiniz bir platformdur.

Sitenizi kurarken önce bir domain ismi seçmeniz gerekir. Bunu seçerken eğer şahsi siteniz olmayacaksa sitenizin içeriğiyle uyumlu bir isim seçtiğinizden emin olun.

Örneğin Moda hakkında yazacaksanız EnİyiModaBurada.com gibi. (Bu siteyi şuan ben uydurdum)

Domain isminizi buradan uygun fiyatlarla alabilirsiniz.

Domain isminizi aldıktan sonra birde sitenizin dosyalarını barındıracağınız birde hosting satın almanız gerekir. Uygun hosting paketlerine yine buradan bakabilirsiniz.

Hosting paketinizi de aldıktan sonra panelinizden WordPress kurulumunu tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bunun için müşteri panelinde Cpanel’e girin ve aşağıdaki WordPress logosundan işlemi kolayca halledin.

Kurulumu tamamladıktan sonra sitenize kurulum esnasında belirlediğiniz kullanıcı adı ve parolayla girip istediğiniz şekilde düzenleyebilirsiniz.

Eğer detaylı bilgi istiyorsanız Youtube’da ki WordPress kurulumu ve site tasarımı için detaylı anlatımlara göz atabilirsiniz. Bunlardan tonlarca mevcut.

WordPress kurulumu kafanızı karıştırıyorsa bu konuda uzmanlardan da destek isteyebilirsiniz.

Bu konu her şeyde olduğu gibi yaparak, deneme-yanılma yoluyla öğrenebileceğiniz bir şeydir.

3. İçerik Üretmek

İnternetten para kazanmak için sitenize trafik almak zorundasınız bunun için de en iyi yol içerik üreterek Google’dan trafik almaktır.

Haftada 1 veya 2 kere sitenizde seçtiğiniz piyasa ile alakalı yazılar yazabilirsiniz. (Şu an okuduğunuz yazı gibi)

Burada dikkat etmeniz gereken SEO yapmaya özen göstermektir. SEO Arama Motoru Optimizasyonudur. Bu Google’da ilk sayfalarda gözüküp çokça trafik almanıza yol açacaktır. Bu da para kazanmanızı kolaylaştıracaktır.

SEO nasıl yapılır, sırları nelerdir buraya göz atabilirsiniz.

Bu konuda yardımcı olması için sitenize Yoast SEO eklentisini yüklemenizi tavsiye ederim bu eklenti size bu konuda bir hayli yardımcı olacak, yol haritası sunacaktır.

İçerik yazarken konunuz hakkında Google’dan araştırma yaparak veya benzer sitelerden inceleyerek insanların en çok aradığı, okuduğu konularda içerik yazmaya özen gösterin.

Asla kendi kafanıza göre yazmayın, insanların aradığı, merak ettiği konular hakkında yazın. Bunun için anahtar kelime belirlemeye yarayan ubersuggest‘ten yardım alabilirsiniz.

Anahtar kelime Google’da arama yaparken yazdığınız kısa kelimeler bütünüdür. Mesela bu yazının anahtar kelimesi “internetten para kazanma” dır.

Ubersuggest’te anahtar kelime bölümüne istediğiniz kelimeyi girin örneğin bu senenin modası gibi ve de yandan ülkeyi yani Türkiye’yi seçin ve bu sizlere o kelimenin ayda ne kadar arandığını gösterecektir bununla da kalmayacak benzer anahtar kelimeleri de verecektir.

İstediğiniz konu hakkında internetten makaleler araştırıp, kendiniz Google’da arayarak benzer yazılar sizde yazabilirsiniz.

İçerik yazmak ve sitenize trafik almak sabır işidir. Bunu asla unutmayın. Biranda, bir iki haftada veya bir iki ayda çokça para kazanacağınızı, milyonlarca hit alacağınızı düşünmek büyük bir hatadır.

Eğer tecrübeliyseniz tabi ki bu iş daha kısa sürecektir ama ilk defa bir şey deniyorsanız en az 1 – 2 yılınız öğrenme ve de en önemlisi hatalarla, denemelerle geçecektir.

İnternetten para kazanmak normal herhangi bir girişimcilik işinde olduğu gibi sabır ve çalışma isteyen bir konudur.

İçeriklerinizi yazdıkça üzerinde ustalaşacak ve daha iyi olacaksınız. Sitenizin trafiği de zamanla artacaktır.

İçeriklerinizi sosyal medyada paylaşarak da trafik alabilirsiniz. Bu aynı zamanda Google sıralamalarınızı da iyileştirecektir. İnsanlar içeriklerinizi paylaştıkça markanız büyüyecektir.

4. Para Kazanma

Siteden para kazanmanın ilk yolu tabi ki Google reklamlarıdır. Adsense başvurup kabul edildiğinizde sitenize Adsense hesabınızda üreteceğiniz kodu sitenize yapıştırarak sitenizi para kazanabilir hale getirebilirsiniz.

İkinci ve en karlı yolsa tabi ki Satış Ortaklığıdır.

Sitenizde firmaların ürünlerinin reklamını yaparak sizden dolayı yapılan her satıştan iyi paralar kazanabilirsiniz. Bazı firmalar %5 bazıları %20’ye kadar sizlere satışlardan pay verir.

Bu alanda Reklam Action öneririm.

Satış Ortaklığında dikkat etmeniz gereken şey yine sitenizin içeriğiyle uyumlu, alakalı ürün ve hizmetler satmanız olacağıdır.

Örneğin Moda siteniz varsa kıyafet veya ayakkabı markalarının ürünlerinin reklamını sitenizde yayınlarsanız satış yüzdeniz artacaktır. Çünkü doğru hedef kitleye hizmet etmiş olursunuz.

Satış Ortaklığı panelinizden istediğinz markanın linkini alarak sitenize yapıştırabilirsiniz. Banner yani reklam resimleri için de hazır kodlar mevcuttur onları alıp sitenizin yan bölümüne ya da içeriklerinizin altına yapıştırabilirsiniz.

Sitenizin yan tarafına WordPress’teki bileşenler bölümünden Kenar Çubuğu bölümünde Özel HTML sekmesi açarak bunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Satış Ortaklığı panelinden kopyaladığınız Banner kodları buraya yapıştırdığınızda sitenizde bu gözükecektir.

Böylelikle onlara tıklayıp, ürünleri satın alan insanlardan para kazanmış olursunuz.

Bu şekilde satış ortaklıkları sizlere önemli miktarda gelir üretecektir.

İşte aslında bu kadar basit.

Tabi internetten para kazanmak kolay değil. Bu yol hızlı zengin olma yöntemi de değil. Bir hayli çalışma, disiplin ve sabır gerektirir. Eğer bu özellikler sizde varsa tabi ki denemenizde fayda var.

Zaman içinde siteniz trafik aldıkça hem reklamlardan hem de yönlendirdiğiniz satışlardan kazandığınız para miktarı artacaktır. Ayda çok ciddi gelirler elde etmek bu şekilde mümkün.

Bu sayede istediğiniz pasif gelirleri üretebilirsiniz ve internetten para kazanma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Benzer Bağlantılar

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak İçin Yollar

NOT: Değerli yorum ve görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir