girişimcilik

En İyi Youtube’dan Para Kazanma Yöntemi (Reklamlar Dışında)

Youtube’dan para kazanma nasıl olur, Youtube’dan nasıl para kazanılır günümüzde insanların en çok merak ettiği sorulardan biridir.

Özellikle sosyal medya bu kadar yaygınken insanlar TV izlemekten daha çok Youtube videoları izlerken bu fırsatı paraya çevirmemek olmaz.

Youtube dünyanın en büyük video platformu. Aynı zamanda dünyanın en büyük arama motorlarından biri. İnsanlar artık sadece Google’dan değil Youtube’dan da sorularının cevaplarını arıyor.

Günümüzde Youtuber’lar ayda ciddi paralar elde ediyor özellikle de yurt dışındaki Youtuberlar.

Türkiye’de tabi yine piyasanın daha küçük olması, reklam verenlerin bütçeleri sebebiyle kazanç oranları daha düşük kalsa da ayda 5.000, 10.000 hatta 50.000 lira gelir elde edenlerde var.

Fakat Youtube’dan sadece reklamlardan para kazanıldığını düşünen birçok da insan var. Aslında bakarsanız Youtube’dan reklamlardan para kazanmak için yüz binlerce aboneye ulaşmanız ve milyonlarca izlenme almanız gerekiyor.

Bu çok uzun vadeli ve zorlu bir yol. Aynı zamanda her zaman gelirleriniz izlenme sayınıza göre düşük kalacaktır ürettiğiniz içeriğe değmeyecek bir gelir elde edeceksinizdir.

Halbuki Youtube’dan daha hiç aboneniz olmadan da gelir üretebilirsiniz. Bu gayet basit.

Youtube dediğim gibi arama motoru olmasının yanında belli hedef kitleleri bir araya toplamasıyla da önemli bir güç taşıyor.

Makyaj malzemeleri tanıtan bir güzellik kanalı her zaman güzelliğiyle ilgilenen, özellikle bayan kitleyi üzerine çekecektir.

Bu da aslında büyük bir güçtür çünkü elinizdeki kitlenin ne istediğini, ihtiyaçlarını bilirseniz onlardan kolaylıkla para kazanabilirsiniz.

Bunu nasıl yaparsınız tabi ki onlara ilgilendikleri ürün ve hizmetleri satarak. Hatta bu ürünleri kendiniz yaratmak dahi zorunda değilsiniz.

Bilindik markaların ürünlerini dahi satabilirsiniz.

Bunu en iyi yapmanın yolu satış ortaklığıdır. Satış Ortaklığı bir markanın ürünlerini promote ederek sattığınız her üründen aldığınız komisyonlar üzerine döner.

Hatta bu ürünlerden videonuzda bahsetmek zorunda dahi değilsiniz. Videonun altına referans linkini koyun insanları ürünün olduğu siteye yönlendirin ve oradan yapılan alışverişlerden komisyonunuzu alın.

Sıfır aboneye de sahip olsanız daha ilk videonuzu koyduğunuzda Youtube sizi o video ile alakalı, ilgilenen kitleye göstermeye başlattığında linke tıklayıp ürünü alan insanlardan hemen komisyon alabilirsiniz.

Buradan kazanacağınız gelirler her zaman reklam gelirini geçecektir. Çünkü Milyonlarca izlenmeye sahip videoda binlerce satış olacaktır bu da ciddi para demektir.

Satış Ortaklığı için birilerini aramanıza gerek yok Satış Ortaklıkları sağlayan yayıncılara kaydolabilirsiniz. Mesela benimde kullandıklarımdan olan Reklam Action ya da Gelir Ortakları iki iyi site ve birçok markayı bünyelerinde barındırıyor.

Satış Ortaklığından satmak istediğiniz ürünü seçmek çok basit. Platforma girdiğinizde kampanyalar bölümünden istediğiniz markanın linkini kopyalayın daha sonra kopyaladığınız linki Youtube videonuzun açıklama kısmına yerleştirin.

Burada takip linkini kısa link şeklinde koymayı unutmayın. Bunu TinyUrl sitesinden yapabilirsiniz böylelikle linkiniz hem uzun olmaz hemde referanslı link olduğu anlaşılmaz.

Bu kadar basit. Böylelikle daha ilk günden, ilk videodan itibaren Youtube’dan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Dikkat etmeniz bir gereken nokta da koyduğunuz linki açıklamanın aşağılarına değil en başa ve de harekete geçirici cümlelerle sunmak olacaktır.

Örneğin: Önerdiğim makyaj ürünlerine göz atın: http://link.com gibi

Dikkat etmeniz gereken bir konuda hedef kitlenize yönelik, onların satın alacağı markaların ürünlerini koymaktır. Makyaj kanalı için kozmetik ürünleri uygun olurken, bir eğlence kanalı için makyaj malzemeleri aynı etkiyi göstermeyecektir.

Aslında Youtube’dan hızlıca para kazanmak bu kadar basit. Reklamların dışında para kazanabileceğiniz başka yöntemlerde çok.

Sadece satış ortaklıklarından değil kendi ürünlerinizi yaratarak da para kazanabilirsiniz. Örneğin bahsettiğiniz konu hakkında bir dijital kitap, Udemy eğitim kursu vb. ürünlerde oluşturabilirsiniz.

Bu anlamda sınırınız yok.

Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir